Newsletter

Měření hladiny cukru v krvi

Naše služby » Měření hladiny cukru v krvi

Glukometr je přístroj pro měření glykémie. Umožňuje velice jednoduše a během několika vteřin zjitit hodnotu cukru v krvi. Jak již bylo řečeno, měření cukru v krvi je velice důležité pro správnou léčbu cukrovky, proto by měl mít glukometr každý diabetik s diabetesem 1. typu a stejně tak je velice užitečným doplňkem pro pacienty s diabetesem 2. typu.

 

Hladina cukru se po každém jídle zvyšuje. U zdravého člověka dochází po každém jídle k vylučování inzulínu ze slinivky břišní. Inzulín působí na buňky organismu a umožňuje, aby do nich mohl vstupovat cukru přijmutý v jídle. Cukr je v buňkách využíván ke tvorbě energie a vstup cukru do buněk má tedy za následek snížení jeho hodnoty v krvi na normální hodnotu. Pro diagnostiku cukrovky se měří hodnoty cukru v krvi nalačno a po jídle.

 

Hodnoty glykémie, které má zdravý člověk a diabetik, jsou uvedeny v následující tabulce. 

Glykémie

mmol/l (zdravý člověk)

mmol/l (diabtik)

Nalačno a před jídlem

<6,0

>7,0

Dvě hodiny po jídle

<7,8

>11,1

 

Fora Diamond Prima slouží k měření krevních vzorků mimo lidské tělo (in vitro diagnostické využití), a to doma samotnými pacienty trpícími cukrovkou či ve zdravotních zařízeních zdravotnickým personálem. Je pomůckou, která umožňuje sledovat účinnost kontroly léčby cukrovky. Má poskytovat kvantitativní výsledky měření glukózy (cukru) v čerstvě odebraných vzorcích krve.

Pokročilá technologie GDH-FAD

Testovací proužky na bázi enzymu GDH-FAD minimalizují vliv interferujících látek jako je kyslík či maltóza a galaktóza. Díky použití enzymu GDH – FAD (FAD dependentní glukózo-dehydrogenáza) poskytují glukometry Diamond nanejvýš spolehlivé a přesné výsledky měření.

Odkaz na protokol - měření a testování přístroje Diamond Prima v odborné laboratoři (přesnost měření přístroje 98,6%).