Newsletter

FoodDetective®

Naše služby » FoodDetective®

Už Vás někdy napadlo, že Vaše zdravotní potíže mohou být způsobeny potravinami? A přitom se nejedná o alergii, nebo otravu. Častější příčinou je porucha imunitní intolerance potravin. K jejich odhalení slouží diagnostický test prodávaný pod značkou FoodDetective®.

Komu je test určen:

Všem, kteří u sebe často pozorují různé příznaky, které jsou uvedené níže, ale nedaří se vypátrat jejich příčinu. Tyto potíže totiž nastupují hodiny až dny po konzumaci určité potraviny.

 

 

Nejčastější projevy imunitní intolerance potravin:

zažívací potíže - bolesti břicha, nadýmání, průjem, zácpa, pálení žáhy, záněty střev, nevolnost, afty v ústech
problémy s pokožkou - akné, svědění, ekzémy, lupénka, kopřivka
psychické a nervové potíže - úzkost, bolesti hlavy, migréna, nesoustředěnost, deprese, hyperaktivita, poruchy spánku, závratě
dýchací potíže - chronické zahlenění, rýma, astma, záněty průdušek
celkové potíže - únava, otoky, zadržování tekutin, nadváha, bolesti kloubů

Test potravinové intolerance může poskytnout odpověď těm, kteří prodělali řadu vyšetření, aniž byla stanovena jasná diagnóza. 

Tento test je schopen odhalit pouze imunitní intolerance potravin, způsobované protilátkami zvanými imunoglobuliny G (IgG). Kromě nich ještě existují neimunitní intolerance potravin, které jsou nejčastěji způsobeny nedostatkem nějakého trávicího enzymu (např. intolerance laktózy). Ze stejných důvodů FoodDetective® neslouží k diagnóze alergií. Pro tyto účely existují jiné testy.

 

Princip fungování:

Pomocí přiložené lancety se testovaná osoba píchne do prstu. Z prstu je potřeba vytlačit kapku krve, která se nasaje do přiložené kapiláry (skleněné trubičky). Ta je potřeba naplnit celá a pak se vhodí do první lahvičky s ředicím roztokem. Po promíchání se roztok se vzorkem krve nalije na testovací podložku a nechá se působit. Podložka obsahuje 46 políček s výtažky různých potravinových alergenů a dvě políčka kontrolní.

Za pár desítek minut některá políčka zmodrají. Podle přiložené legendy člověk snadno pozná, na kterou potravinu má intoleranci.

Netolerované potraviny by měl pacient alespoň na tři měsíce vyřadit ze svého jídelníčku. Během několika týdnů by se měly související zdravotní potíže vytratit. Po třech měsících je možné vyřazené potraviny postupně zpátky zavádět do jídelníčku. Pokud se příznaky nevracejí, imunitní systém na potravinu přestal reagovat.

Testovací sada FoodDetective® je zatím jedinou možností, jak i v domácích podmínkách odhalit intoleranci některých potravin. Dokonce ani u alergologů se zvýšené hladiny protilátek imunoglobulinů G běžně nezkoumají.

Výsledky jsou známy za zhruba 40 minut od zahájení testu

 

 

 

Pokud si chcete dát otestovat širší škálu potravin, potom je pro Vás test Food Print 120Food Print 200+ anebo Food Print Vegetarian to pravé. Při tomto typu testování je krevní vzorek analyzován nejpřesnějším zařízením tohoto druhu na trhu s využitím technologie microarray. Vzorek, který si odeberete doma, anebo jej pro Vás odebere zdravotnický profesionál, nám zašlete a za 10-14 dní obdržíte zprávu s výsledky, ve které budou identifikované problémové potraviny.